Vineri, 2024-04-26, 10:27 PM
Ati intrat ca TRAINEE | Grupa "Oaspeţii"Bine ati venit TRAINEE | RSS




Principala | Tutorial InGame Signature - Forum | Profilul meu | Inregistrare | Iesire | Login

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » ...::: Cross Fire :::... » Tutoriale » Tutorial InGame Signature (by Luchy)
Tutorial InGame Signature
LuchyData: Joi, 2011-05-19, 8:33 PM | Mesaj # 1
MAJOR
Grup: Administrators
Mesaje: 190
Premii: 3
Reputaţie: 13
Status: Offline
pt a face o poza cu statisticile voastre. incarcati pagina: http://www.crossfire-germany.eu/index.php?site=squads , alege optiunea CF-INGAME-SIGNATUR

Intre timp de pe profilul contului tau de crossfire copie Id personal

Si introdu-l in casuta Deine USN, bifeaza Standard Hintergrund, Upload, Save picture....

Mai departe scrie-n carte

 
TheShadowROData: Joi, 2011-06-02, 0:19 AM | Mesaj # 2
PRIVATE
Grup: Membru Acvila
Mesaje: 23
Premii: 0
Reputaţie: 0
Status: Offline
merge smile

... era mai fain daca forumul accepta linku direct dat de site-ul german ca se updata semnatura automat smile

gen (img)http://www.crossfire-germany.eu/API/sign.php?usn=7470110(/img)


 
LuchyData: Joi, 2011-06-02, 2:46 AM | Mesaj # 3
MAJOR
Grup: Administrators
Mesaje: 190
Premii: 3
Reputaţie: 13
Status: Offline
Quote
... era mai fain daca forumul accepta linku direct dat de site-ul german ca se updata semnatura automat


da, si eu am incercat

daca nu ma insel tu ai pus la signature, si la signature SE updateaza automat
 
Forum » ...::: Cross Fire :::... » Tutoriale » Tutorial InGame Signature (by Luchy)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Certificat Web

Copyright © 2024 Acvila | Toate drepturile Rezervate.

                                                                                                                                         Designed by FragMe
Acest Site nu raspunde de Link-le care sunt postate si nici de Persoanele care Folosesc Programe Ilegale.
Video care sunt postate sau adaugate pe acest Site nu sunt Hostate de Acvila ci de Site-rile externe.
Toate drepturile acelor site vor fi adaugate pentru a nu face o Inegalitate. Cei care incalca Drepturile de autor sau Modificare acestora vor fi Pedepsiti conform Legi si a-l Site-lui .