Marţi, 2024-04-16, 12:31 PM
Ati intrat ca TRAINEE | Grupa "Oaspeţii"Bine ati venit TRAINEE | RSS




Principala | Cum sa cresti fps-ul in Counter-Strike - Forum | Profilul meu | Inregistrare | Iesire | Login

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Counter-Strike » War-Mix.GamesZone.Ro ( War Server CS NP TEAMS) » Cum sa cresti fps-ul in Counter-Strike (Cum sa cresti fps-ul)
Cum sa cresti fps-ul in Counter-Strike
FragMeData: Vineri, 2011-05-20, 3:29 PM | Mesaj # 1
LIEUTENANT
Grup: Administrators
Mesaje: 83
Premii: 2
Reputaţie: 2
Status: Offline
Am vazut ca multi dintre voi aveti probleme cu fps-ul. Ba ca nu creste la anumite comenzi, ba ca scade in smoke, sau mai stiu eu ce. Am hotarat sa deschid acest topic in speranta ca va voi putea ajuta. Pentru inceput, scrieti urmatoarele comenzi in consola voastra sau in configul vostru. (fara ").

Code
cl_weather "0"
r_dynamic "1"
r_novis "0"
r_traceglow "1"
r_wateralpha "1"
r_mirroralpha "0"
r_bmodelhighfrac "5.0"
r_lightmap "0"
gl_max_size "256"
precache "1"
mp_decals "20"
gl_affinemodels "0"
gl_alphamin "0.25"
gl_clear "0"
gl_dither "1"
gl_flipmatrix "0"
gl_flashblend "0"
gl_lightholes "0"

Dupa toate comenzile acestea scrise in consola, intrati in joc si scrieti:

fps_max 121
fps_modem 121

si

developer 1

Urmatoarele setari se vor face la placa video. (Deocamdata doar la Nvidia)
Intram in setarile placii video si setam Vertical Sync, Anisotropic Filtering si Anti-Aliasing pe OFF.

Sper sa ajute. Bafta.




------------------------------------------------------------------------
Copyright © FragMe
 
Forum » Counter-Strike » War-Mix.GamesZone.Ro ( War Server CS NP TEAMS) » Cum sa cresti fps-ul in Counter-Strike (Cum sa cresti fps-ul)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Certificat Web

Copyright © 2024 Acvila | Toate drepturile Rezervate.

                                                                                                                                         Designed by FragMe
Acest Site nu raspunde de Link-le care sunt postate si nici de Persoanele care Folosesc Programe Ilegale.
Video care sunt postate sau adaugate pe acest Site nu sunt Hostate de Acvila ci de Site-rile externe.
Toate drepturile acelor site vor fi adaugate pentru a nu face o Inegalitate. Cei care incalca Drepturile de autor sau Modificare acestora vor fi Pedepsiti conform Legi si a-l Site-lui .